Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.02.2012, sygn. IPPP3/443-48/12-2/RD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-48/12-2/RD

Czy poprowadzenie imprezy i jednoosobowe wykonanie autorskiego programu satyryczno -kabaretowego przez podatnika podlega zwolnieniu z podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 05.01.2012 r. (data wpływu 12.01.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku dla czynności organizowania imprez kulturalnych, konferansjerki i wykonaniu autorskiego programu satyryczno kabaretowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12.01.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku dla czynności organizowania imprez kulturalnych, konferansjerki i wykonaniu autorskiego programu satyryczno kabaretowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą związaną z organizacją imprez. Organizowane przez podatnika imprezy podatnik także prowadzi (jest konferansjerem). Podatnik nie prowadzi imprez w rozumieniu odtwórczym a twórczym tj. samodzielnie przygotowuje odczyty, wygłasza autorskie kwestie werbalne, prowadzi przygotowane przez siebie konkursy. W przygotowany przez siebie sposób prowadzi imprezę. Podatnik jednocześnie nadmienia, iż występował do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego gdzie w dokumencie stwierdza się, że jeżeli chodzi o konferansjera, status twórcy może być mu przyznany w zakresie tworzonych przez niego utworów w postaci autorskich wypowiedzi, składających się na konferansjerską prezentację (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Departament Prawny, DP ). W związku z tym podatnik stoi na stanowisku, że taka usługa nie jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00