Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2012, sygn. IPPP2/443-56/12-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-56/12-2/IG

Czy przekazanie w formie darowizny znaków lub innych praw będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13.01.2012 r. (data wpływu 18.01.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieodpłatnego przekazania w formie darowizny znaków lub innych praw jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18.01.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieodpłatnego przekazania w formie darowizny znaków lub innych praw.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej A. Sp. z o.o. (dalej: A. Sp. z o.o. lub ,,Spółka) - we współpracy z innymi podmiotami z grupy kapitałowej A. (Grupa A.) - zajmuje się m. in. wytwarzaniem i dystrybucją produktów leczniczych. W celu usprawnienia wewnątrzgrupowych procesów zarządczych oraz biznesowych, Grupa A. rozważa obecnie przeprowadzenie kompleksowego procesu restrukturyzacyjnego.

Jednym z założeń planowanego procesu restrukturyzacyjnego jest utworzenie przez wybrane podmioty z Grupy A. podatkowej grupy kapitałowej (PGK) w rozumieniu art. 1a ustawy o CIT, z A. P. S.A. (A. P.) jako spółką dominującą w rozumieniu art. 1a ust. 2 pkt 1 lit. b) ustawy o CIT oraz innymi podmiotami z Grupy A. wchodzącymi w skład PGK (m. in. A. Sp. z o.o.) jako spółkami zależnymi w rozumieniu art. la ust. 2 pkt 1 lit. b) ustawy o CIT. W konsekwencji, A. P. - jako spółka dominująca - oraz spółki zależne (m. in. A. Sp. z o.o.) zawarły - w formie aktu notarialnego - umowę o utworzeniu PGK, na okres trzech lat podatkowych, która to umowa, spełniająca wszystkie warunki określone w art. 1 a ust. 3 ustawy o CIT została zarejestrowana przez naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla spółki wybranej jako podmiot reprezentujący PGK.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00