Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2012, sygn. IPPB4/415-93/12-2/JK3, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-93/12-2/JK3

możliwość zastosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 26.01.2012 r. (data wpływu 02.02.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 02.02.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest zatrudniona przez TV na stanowisku kierownika produkcji od 2000 r. na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Wszystkie czynności wykonywane przez Wnioskodawczynię z tytułu umowy o pracę zmierzają do wykonania utworu audiowizualnego w rozumieniu prawa autorskiego. W TV na podstawie wewnętrznego zarządzenia obowiązuje brak kosztów uzyskania przychodu, co uważa Wnioskodawczyni za krzywdzące. Praca Wnioskodawczyni polega przede wszystkim na kreatywnym współtworzeniu utworu audiowizualnego. Od 2000 r. zajmuje się produkcją dużych imprez kulturalnych, rozrywkowych, seriali i filmów dokumentalnych. Pracując na stanowisku kierownika produkcji Wnioskodawczyni musi podejmować inicjatywę, ponosi odpowiedzialność za kreatywny, twórczy, organizacyjny i finansowy proces produkcji. W TV Wnioskodawczyni jest zatrudniona od 2000 r. Aby podjąć tą prace ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie na kierunku Organizacji Produkcji Filmowej i TV. Od 12 lat Wnioskodawczyni tworzy i produkuje wraz z innymi twórcami (reżyserzy, aktorzy, operatorzy kamer, dźwięku, scenografowie itp.) utwory audiowizualne, które charakteryzują się indywidualnym i niepowtarzalnym charakterem np. koncerty, festiwale, programy kulturalne czy seriale. Wnioskodawczyni bierze czynny udział w kształtowaniu wizerunku utworów audiowizualnych (np. wybór aktorów czy prowadzących programy podczas castingów). Oprócz ww. obowiązków Wnioskodawczyni zajmuje się także sprawami organizacyjnymi, technicznymi oraz prawnymi mającymi na celu stworzenie utworu audiowizualnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00