Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2012, sygn. IPPP1/443-1501/11-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1501/11-2/EK

Opodatkowanie czynności udostępniania za odpłatnością pracownikom samochodów służbowych na cele prywatne.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 05 października 2011 r. (data wpływu 10 października 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności udostępniania za opłatnością pracownikom samochodów osobowych na cele prywatne jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 października. 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności udostępniania za odpłatnością pracownikom samochodów osobowych na cele prywatne.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka, Pracodawca) posiada samochody osobowe, z których korzystają pracownicy Spółki. Udostępniane samochody są samochodami osobowymi, od których przysługuje Spółce ograniczone prawo odliczenia podatku naliczonego (60 % kwoty podatku określonego w fakturze, nie więcej jednak niż 6.000 zł). Pojazdy te wykorzystywane są przez pracowników w celach służbowych. Pracodawca zezwala jednak pracownikom na korzystanie z samochodów w celach prywatnych. Pracownikowi, który używa samochodu do celów prywatnych potrącana jest z wynagrodzenia zryczałtowana opłata za korzystanie z pojazdu (w zależności od klasy samochodu jest to wartość od 200 zł do 500 zł miesięcznie). Wszelkie wydatki związane z eksploatacją samochodu podczas używania go w celach prywatnych (np. paliwo, myjnia) pracownik opłaca sam z prywatnych środków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00