Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.01.2012, sygn. IPPP3/443-1483/11-3/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1483/11-3/MPe

w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 15.11.2011 r. (doręczonego osobiście w dniu 16.11.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16.11.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

P. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością T. spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w W. (dalej: Nabywca lub Spółka) prowadzi działalność m.in. w zakresie wynajmu i dzierżawy. Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług.

Nabywca planuje nabyć cztery budynki magazynowo-biurowe wraz z przynależną infrastrukturą (przyłącza mediów, drogi wewnętrzne, parkingi, ogrodzenie, itd.) oraz niezbędnym wyposażeniem, zlokalizowane w Warszawie, usytuowane na gruntach stanowiących własność Zbywcy (dalej razem jako: Nieruchomość), który jest podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: Zbywca).

Zbywca nabył nieruchomość w ramach aportu przedsiębiorstw w 2004 r. wraz z innymi nieruchomościami, które nie będą sprzedawane nabywcy (zbywca sprzedaje na rzecz innego niż nabywca podmiotu). Zbywca w ramach otrzymanych przedsiębiorstw przejął również zobowiązania z tytułu pożyczek związanych z budową Nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00