Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.02.2012, sygn. IPPP1/443-1683/11-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1683/11-2/PR

zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla dostaw nieruchomości

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 30.11.2011 r. (data wpływu 01.12.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dostaw nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01.12.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dostaw nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: zbywca lub spółka) prowadzi działalność m.in. w zakresie wynajmu nieruchomości na własny rachunek. Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Zbywca jest właścicielem dwóch budynków magazynowo-biurowych (dalej: budynek I budynek II) wraz z przynależną infrastrukturą (sieci, drogi wewnętrzne, ogrodzenie itd.) oraz niezbędnym wyposażeniem usytuowanym na gruntach będących w użytkowaniu wieczystym zbywcy (dalej: jako nieruchomość). W skład nieruchomości wchodzą także grunty niezabudowane (opodatkowanie VAT zbycia gruntów niezabudowanych nie jest przedmiotem niniejszego wniosku).

Budynek I został wybudowany przez zbywcę na gruntach będących w jego użytkowaniu wieczystym, natomiast budynek II na gruntach będących we współużytkowaniu wieczystym. Zgodnie z zasadami prawa cywilnego budynek II po wybudowaniu na gruntach będących we współużytkowaniu wieczystym zbywcy oraz drugiego współużytkownika wieczystego (dalej: współwłaściciel) stał się z mocy prawa współwłasnością obu podmiotów. Budowa nieruchomości zakończyła się w 2009 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00