Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.12.2012, sygn. IBPP2/443-920/12/BW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-920/12/BW

Właściwość miejscowa organu podatkowego do złożenia korekt deklaracji podatkowych VAT-7 przez spółkę przejmującą oraz dane jakie winny widnieć na tych korektach deklaracji

Na podstawie 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2012r. (data wpływu 6 września 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie właściwości miejscowej organu podatkowego do złożenia korekt deklaracji podatkowych VAT-7 przez spółkę przejmującą oraz danych jakie winny widnieć na tych korektach deklaracji - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 września 2012r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie właściwości miejscowej organu podatkowego do złożenia korekt deklaracji podatkowych VAT-7 przez spółkę przejmującą oraz danych jakie winny widnieć na tych korektach deklaracji.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zamierza dokonać połączenia z innym podmiotem należącym do Grupy (dalej: Spółka Przejmowana") w trybie art. 492 § 1 pkt 1 ustawy Kodeks Spółek Handlowych (dalej: KSH"), w drodze przejęcia (tzw. inkorporacji).

Ponieważ połączenie rozliczone zostanie metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie zobowiązana do zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzenia sprawozdania finansowego.

Po dokonaniu połączenia Wnioskodawca zachowa byt prawny, a Spółka Przejmowana zostanie rozwiązana w dniu wykreślenia z Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00