Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.12.2012, sygn. ILPB1/415-952/12-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-952/12-2/AP
Czy w przedstawionym przyszłym stanie faktycznym, zwrot przedstawicielom handlowym wydatków poniesionych przez nich, w związku z wykonywaniem pracy, na noclegi w hotelach, na paliwo, opłaty przejazdowe i parkingowe Spółka powinna traktować jako przychód ze stosunku pracy oraz pobierać i odprowadzać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki komandytowo-akcyjnej, przedstawione we wniosku (data wpływu 1 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest:
- nieprawidłowe w części dotyczącej zwrotu kosztów noclegu,
- prawidłowe w części dotyczącej zwrotu kosztów zakupu paliwa do samochodu służbowego oraz opłat przejazdowych i parkingowych.
UZASADNIENIE
W dniu 1 października 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca Spółka z o.o. Spółka komandytowo-akcyjna jest producentem opakowań z tektury. Spółka zatrudnia przedstawicieli handlowych. W przyszłości Spółka zamierza zmienić zasady pracy przedstawicieli handlowych. Przedstawiciele handlowi będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę (tak jak dotychczas), lecz w umowie tej jako miejsce świadczenia pracy wskazany będzie obszar kilku województw lub obszar całego kraju. Tego typu zapis wiąże się z faktem, że osoby te w sposób stały świadczyć będą pracę poza siedzibą Spółki. Wyjazdów przedstawicieli handlowych związanych z wykonywaniem pracy na obszarze kilku województw Spółka nie będzie traktowała jako podróży służbowej (delegacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 1997 r. Nr 21, poz. 94 ze zm.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right