Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2012, sygn. ILPB1/415-939/12-2/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-939/12-2/AA

Czy koszty jakie będą ponoszone na modernizację i remont (materiały, robocizna, kosztorys) będą to koszty spółki i czy Wnioskodawca może je rozliczyć jako współwłaściciel, czy jest inny sposób rozliczenia w tak konkretnym przypadku?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 20 września 2012 r. (data wpływu 24 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest właścicielem budynku, który wynajmuje na podstawie umowy spółce cywilnej. Jednocześnie jest jednym ze wspólników tejże spółki. Działalność spółki dotyczy handlu detalicznego oraz usług opiekuńczych nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. W ww. budynku prowadzona jest właśnie działalność opiekuńcza. Dostosowanie budynku do standardów unijnych (decyzja Urzędu Wojewódzkiego) wymaga przeprowadzenia remontu i przebudowy m.in. montaż windy, przebudowa sanitariatów, wymiana okien. Inwestycje te wymagają dużego nakładu finansowego co wiąże się z zaciągnięciem kredytu przez spółkę. Modernizacja potrwa około dwóch lat. Wnioskodawca nie zamierza wciągać budynku do spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00