Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2012, sygn. ILPB1/415-639/12-2/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-639/12-2/TW
Zwolnienia podatkowe w specjalnej strefie ekonomicznej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2012 r. (data wpływu 29 czerwca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia od podatku dochodów, uzyskanych z działalności prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 czerwca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia od podatku dochodów, uzyskanych z działalności prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca uzyskał dnia 4 lipca 2008 roku zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zezwolenie zostało wydane dla przedsiębiorcy wpisanemu do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta (). Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy uprawnia przedsiębiorcę do korzystania z pomocy publicznej, w tym w jej ramach do zwolnienia osiąganych z tytułu tej działalności dochodów z podatku dochodowego przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 63a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca prowadził jednoosobowo działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu obróbki mechanicznej elementów metalowych. Przedmiotowa działalność stanowiła przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55 Kodeksu cywilnego, w skład którego wchodziły w szczególności: ruchomości, nieruchomości, wierzytelności, zobowiązania, dokumenty i inne. Wnioskodawca stosownie do art. 93a § l i 2 punkt 2 Ordynacji podatkowej, zdecydował o przekształceniu prowadzonej działalności gospodarczej z jednoosobowej na działalność gospodarczą prowadzoną w formie spółki cywilnej. Stosownie do decyzji Wnioskodawcy oraz wspólników, Wnioskodawca zawarł w formie aktu notarialnego umowę Spółki cywilnej dnia 27 czerwca 2011 r. z trzema innymi osobami i kontynuuje prowadzoną dotychczas działalność gospodarczą w ramach tejże Spółki cywilnej. Podatnik wniósł prowadzone dotychczas przedsiębiorstwo tytułem wkładu do Spółki cywilnej na pokrycie swojego udziału, w tej Spółce. Spółka w dalszym ciągu prowadzi działalność gospodarczą na terenie Strefy Ekonomicznej zgodnie z zezwoleniem udzielonym Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right