Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2012, sygn. ILPB1/415-672/12-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-672/12-2/AP

Możliwość opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2012 r. (data wpływu 10 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lipca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca planuje podjąć działalność w zakresie robót budowlanych. Roboty te zgodnie z symbolem PKWiU będą się mieścić w następujących działach PKWiU: 41, 42, 43. Roboty te będą wykonywane przez przyszłą firmę Wnioskodawcy jako główny inwestor, czyli Zainteresowany będzie głównym wykonawcą całych obiektów (w umowie o roboty budowlane firma Wnioskodawcy będzie głównym wykonawcą projektu), tzn. Wnioskodawca wykonywał je będzie od rozpoczęcia budowy do jej zakończenia. Budynki te będą budowane na zlecenia odbiorców zewnętrznych (pod klienta), a także będą występować sytuacje, gdzie budynki wybudowane przez firmę Wnioskodawcy będą po zakończeniu budowy sprzedawane detalicznemu odbiorcy. W praktyce będą zdarzać się także sytuacje, gdzie firma Zainteresowanego będzie wykonywać roboty budowlane w zakresie działu PKWiU 41, 42, 43 jako podwykonawca na nowo powstających obiektach, a także już istniejących.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00