Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2012, sygn. ILPP4/443-751/11-3/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-751/11-3/BA

Mając na uwadze wskazany w opisie zdarzenia przyszłego sposób uzyskiwania potwierdzenia otrzymania przez kontrahentów faktur elektronicznych Spółka zwraca się z zapytaniem o to, w którym momencie będzie uprawniony do rozpoznania zmniejszenia kwoty podatku należnego - wynikającego ze-faktury korygującej in minus, po wdrożeniu opisanego elektronicznego modelu przesyłania e-faktur?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2011 r. (data wpływu 10 listopada 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego wynikającej z wystawionej e-faktury korygującej dotyczącej:

  • dostawy energii (elektrycznej, cieplnej), świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz świadczenia usług wymienionych w poz. 140-153, 174 i 175 załącznika nr 3 do ustawy VAT jest prawidłowe,
  • usług najmu lub dzierżawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego wynikającej z wystawionej e-faktury korygującej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, rozliczającym podatek VAT za okresy miesięczne. Spółka prowadzi podstawową działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży metali oraz innych towarów i usług, których sprzedaż jest opodatkowana VAT według stawek innych niż zwolniona, przy czym obowiązek podatkowy dla tej sprzedaży powstaje na zasadach ogólnych. Oprócz ww. działalności podstawowej, Spółka dokonuje również sprzedaży towarów i usług, co do której obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług powstaje na zasadach szczególnych. Są to m.in.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00