Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2012, sygn. ITPB2/415-831/12/ENB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-831/12/ENB
Opodatkowanie zwrotu wydatków poniesionych na montaż modułów radiowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2012 r. (data wpływu 4 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania zwrotu wydatków poniesionych na montaż modułów radiowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania zwrotu wydatków poniesionych na montaż modułów radiowych.
We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca będący spółdzielnią zawarł w dniu 1 lutego 2011 r. umowę na wykonanie usługidostarczenia wodomierzy suchobieżnych mieszkaniowych zimnej i ciepłej wody z zaworami zwrotnymi, z zabezpieczeniem przed działaniem zewnętrznego pola magnetycznego, przystosowanych do zainstalowania modułu radiowego oraz dostarczenia, zamontowania modułu radiowego, wraz z zabezpieczeniem na wodomierzach przed ingerencją we wskazania ilości zużytej wody.
Zainstalowany moduł radiowy miał na celu pomóc w odczytaniu stanów zużycia wody z zainstalowanych wodomierzy, drogą radiową bez wchodzenia do lokali mieszkańców.
Każda osoba zamieszkująca w zasobach Spółdzielni była obowiązana do wniesienia opłaty w dwóch etapach. Pierwszy etap opłaty dotyczył zapłaty za montaż wodomierzy, którą mieszkańcy płacili jednorazowo dla firmy z którą Spółdzielnia ma podpisaną umowę. Natomiast drugi etap dotyczył zapłaty za moduły radiowe. Informacje na temat terminu spłaty były wysyłane dla każdej osoby indywidualnie z podanym terminem płatności. W całych zasobach zostało zamontowanych około 75% wodomierzy z odczytem radiowym, liczba wodomierzy w poszczególnych mieszkaniach jest różna i wynosi od 1 sztuki do 4 sztuk. Mieszkańcy którzy mieli wmontowane wodomierze z modułem radiowym uregulowali należność za moduły radiowe dla Spółdzielni lub w przypadku braku wpłaty zgodnie z Uchwałą Rady Nadzorczej opłata została zaksięgowana w poczet należności czynszowej i powiększyła zobowiązanie wobec Spółdzielni. Opłata za moduły radiowe na prośbę indywidualnych osób mogła być rozłożona na 12 rat. W związku z licznymi protestami mieszkańców Zarząd Spółdzielni chce zaproponować podjęcie uchwały przez Walne Zgromadzenie członków, które ma się odbyć w październiku 2012 r., o przekazaniu części nadwyżki bilansowej za 2011 r. na zwrot dla mieszkańców kosztów instalacji modułów radiowych lub w przypadku przekazania tych pieniędzy na fundusz remontowy zaproponuje podjęcie Uchwały przez Radę Nadzorczą o zwrocie poniesionych kosztów instalacji modułów radiowych z funduszu remontowego. Zwrot kosztów modułów radiowych dotyczy członków Spółdzielni, osób niebędących członkami Spółdzielni którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego i użytkowego oraz odrębna własność.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right