Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2012, sygn. ITPB1/415-963/12/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-963/12/MR

Sposób opodatkowania nagrody pieniężnej w konkursie.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j. t. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 września 2012 r. (data wpływu 4 września 2012 r.), uzupełnionym w dniu 17 października 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania nagrody pieniężnej w konkursie - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania nagrody pieniężnej w konkursie.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest studentem informatyki i nie prowadzi samodzielnie działalności gospodarczej. Podejmuje również dorywczo zatrudnienie jako programista w innych firmach.

Dnia 5 maja 2012 roku firma z siedzibą w Korei Południowej rozpoczęła konkurs, którego celem jest stworzenie programów informatycznych na urządzenia mobilne organizatora (telefony komórkowe oraz tablety).

Warunkiem koniecznym startu jest umieszczenie swojej (lub swoich w przypadku większej liczby zgłoszeń) aplikacji mobilnej na system w platformie sprzedaży aplikacji firmy z siedzibą w Korei Południowej oraz zarejestrować swoje zgłoszenie w konkursie.

Platforma jest swojego rodzaju sklepem przez który użytkownicy urządzeń firmy mogą kupować aplikacje (programy informatyczne) płatne oraz pobierać aplikacje darmowe na swoje urządzenia. W momencie udostępnienia (dodania) swojej aplikacji do sklepu firma automatycznie uzyskuje między innymi prawo do przechowywania, sprzedaży, promowania, dystrybucji aplikacji użytkownikom oraz nadawania licencji korzystania z aplikacji użytkownikom, którzy pobiorą (kupią) daną aplikację.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00