Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.10.2012, sygn. ITPB1/415-822b/12/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-822b/12/TK
Czy z tytułu (w sytuacji) sprzedaży nieruchomości w spółce komandytowej kosztem uzyskania przychodów będzie cała wartość nieumorzona (obejmująca również wartość przekazaną na kapitał zapasowy)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 lipca 2012 r. (data wpływu 25 lipca 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 lipca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której Wnioskodawca jest wspólnikiem zamierza przeprowadzić restrukturyzację działalności poprzez wyodrębnienie rodzajów działalności i prowadzenie ich poprzez odrębne podmioty. W przyszłości możliwa będzie sytuacja, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wniesie aportem zorganizowaną część przedsiębiorstwa tj. hotel wraz z restauracją i częścią SPA, w tym nieruchomość zabudowaną budynkiem hotelowym wraz z pełnym wyposażeniem do spółki komandytowej. Hotel w tym nieruchomość zabudowana budynkiem hotelowym wraz z pełnym wyposażeniem stanowi organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w istniejącym przedsiębiorstwie zespół składników materialnych i niematerialnych. Wyodrębnione składniki majątku są przeznaczone do realizacji konkretnego zadania gospodarczego, jakim jest działalność w zakresie szeroko rozumianych usług hotelarsko-gastronomicznych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right