Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.09.2012, sygn. ITPB2/415-644/12/IB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-644/12/IB
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, na podstawie obowiązującego stanu prawnego, Wnioskodawczyni słusznie przyjęła, iż stałym miejscem Jej pobytu, jak i ośrodkiem Jej interesów życiowych i gospodarczych jest Polska i w związku z powyższym będzie podlegać w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (art. 3 w zw. art. 4a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) niezależnie od liczby dni spędzonych w roku podatkowym w Polsce?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 27 czerwca 2012 r. (data wpływu 2 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni jest obywatelką polską, zameldowaną w Polsce na pobyt stały. Na terenie Polski jest właścicielką nieruchomości oraz udziałowcem spółki z o.o. Wnioskodawczyni z tytułu posiadania nieruchomości nie uzyskuje dochodów, ponosi koszty utrzymania nieruchomości. W Polsce mieszkają Jej rodzice oraz rodzeństwo.
Wnioskodawczyni jest w związku małżeńskim z obywatelem Niemiec, posiada dzieci. Mąż oraz dzieci zamieszkują na terenie Niemiec. Posiada nieruchomości na terenie Niemiec, z których uzyskuje dochody. Nie ma obywatelstwa niemieckiego. Zamierza podjąć zatrudnienie w formie umowy o pracę w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością położonej na terenie Polski. Wnioskodawczyni będzie uzyskiwać dochody z tytułu zawartej umowy o pracę oraz dochody z tytułu dywidend otrzymywanych od spółki z o.o. Będzie zamieszkiwać na terenie Polski oraz Niemiec, jednak trudno określić, w którym z tych krajów będzie przebywać dłużej niż 183 dni w roku (charakter podejmowanej pracy będzie wymagał podróży służbowych, również zagranicznych i nie będzie wymagał stałego przebywania na terenie Polski).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right