Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.07.2012, sygn. ITPB1/415-484/12/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-484/12/PSZ

Czy w opisanym stanie faktycznym można zastosować indywidualne stawki amortyzacyjne w stosunku do przychodów uzyskiwanych z czynszu najmu (dzierżawy) nieruchomości oddanych przedsiębiorcy do odpłatnego używania w związku z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r, poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 23 kwietnia 2012 r. (data wpływu 30 kwietnia 2012 r.) uzupełnionym pismem z dnia 16 lipca 2012 r. (data wpływu 20 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 kwietnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.

Wniosek uzupełniono pismem z dnia 16 lipca 2012 r. (data wpływu 20 lipca 2012 r.).

W przedmiotowym wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Zakupił Pan na rynku wtórnym nieruchomość budynkową i dokonał jej generalnego remontu. Po zakończonym procesie inwestycyjno-budowlanym, przedmiotową nieruchomość oddał Pan innemu przedsiębiorcy do używania na potrzeby prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, w zamian za zapłatę miesięcznego czynszu.

Budynek został nabyty jako budynek mieszkalny. Przed wykonaniem robót budowlanych budynek nie był zdatny do użytkowania. Przeprowadzone prace remontowe stanowiły remont generalny obejmujący wymianę dachu, elewacji, przesunięcie przegród budowlanych wewnątrz budynku, wymianę podłóg i okien, kafelkowanie, osuszanie i odgrzybianie pomieszczeń. W wyniku dokonanych robót budynek zmienił swoje przeznaczenie z mieszkalnego na użytkowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00