Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.01.2012, sygn. ITPB1/415-1071/11/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1071/11/TK

Zakres możliwości opodatkowania dochodu podatkiem liniowym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 października 2011 r. (data wpływu 24 października 2011 r.), uzupełnionym pismem z dnia 9 stycznia 2012 r. (data wpływu 13 stycznia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodu podatkiem liniowym jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 października 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodu podatkiem liniowym.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zawarł w dniu 25 stycznia 2011 r. ze sportową spółką akcyjną umowę zatytułowaną umowa o wspólne przedsięwzięcie". Strony postanowiły, że wspólnik przekazuje spółce akcyjnej środki pieniężne, które zostaną wydatkowane na określony cel tj. zakup wskazanego w umowie piłkarza. Cykl szkoleniowy piłkarza i związane z tym wydatki oraz ryzyko ponoszone będą przez spółkę akcyjną. Wszelkie prawa do zawodnika przysługują wyłącznie spółce akcyjnej. Świadczenie wspólnika ogranicza się do przekazania środków pieniężnych. W przypadku zbycia zawodnika wspólnik uprawniony będzie do uzyskania wynagrodzenia, którego wysokość określona procentowo uzależniona jest od kwoty uzyskanej przez sportową spółkę akcyjną z transferu zawodnika. Przed uzyskaniem pierwszego przychodu z tego tytułu, lecz po zawarciu wskazanej wyżej umowy, Wnioskodawca zamierza zgłosić prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, której przychód stanowić będzie wskazane wyżej wynagrodzenie uzyskiwane od sportowej spółki akcyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00