Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2012, sygn. ITPP2/443-1387/11/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1387/11/KT

Zwolnienie od podatku szkoleń w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (t. j. z 2005 roku Dz. U. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 września 2011 r. (data wpływu 3 października 2011 r.), uzupełnionym w dniu 27 grudnia 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku szkoleń w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 października 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 27 grudnia 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku szkoleń w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Pana firma prowadzi działalność gospodarczą w zakresie szkoleń BHP (wstępnych, okresowych, z zakresu ryzyka zawodowego oraz udzielania pierwszej pomocy), skierowanych zarówno do pracodawcy, jak i pracowników zatrudnionych u danego pracodawcy. Szkolenia te prowadzone są na podstawie art. 209 i 237 Kodeksu pracy, zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 z późn. zm.).

Szkolenia, o których mowa we wniosku, nie są prowadzone na postawie umowy zlecenia. Przychody uzyskane ze świadczonych usług nie są wymienione w art. 13 pkt 2-9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Firma nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, nie został uzyskany wpis do ewidencji prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego. Poza przepisami wymienionymi we wniosku brak jest innych podstaw prawnych do przeprowadzania szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie została uzyskana akredytacja w rozumieniu przepisów o systemie oświaty dla świadczonych usług. Nie jest Pan w posiadaniu dokumentów, z których wynika, że usługi finansowane są ze środków publicznych, otrzymanych przez beneficjenta. Świadczone przez Pana usługi nie są finansowane ze środków publicznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00