Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.02.2012, sygn. ITPB1/415-1160/11/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1160/11/AK
Czy dokonanie darowizny Udziałów obydwu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce, na rzecz Spółki cypryjskiej spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu (lub dochodu) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2011 r. (data wpływu 21 listopada 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu w związku z dokonaniem darowizny udziałów w spółce kapitałowej na rzecz spółki cypryjskiej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu w związku z dokonaniem darowizny udziałów w spółce kapitałowej na rzecz spółki cypryjskiej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą, która posiada miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (art. 3 ust. 1 ustawy PIT).
W przyszłości Wnioskodawca zamierza objąć udziały lub akcje (dalej: udziały) w spółce kapitałowej z siedzibą na terytorium Polski (dalej: spółka polska). Następnie, po objęciu tych udziałów zamierza je przekazać w formie darowizny spółce kapitałowej z siedzibą na Cyprze (dalej: spółka cypryjska). Spółka cypryjska, będąca osobą prawną, jest rezydentem podatkowym Cypru, tzn. podlega tam opodatkowaniu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce położenia ich źródeł, z zastrzeżeniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, których stroną jest Cypr.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right