Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2011, sygn. IPPP3/443-1202/11-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1202/11-2/KT

Świadczone przez podmiot zagraniczny na rzecz Wnioskodawcy usługi szkoleniowe, mające charakter szkoleń zawodowych, nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług, opodatkowane będą podstawową 23% stawką podatku od towarów i usług. Zatem import tych usług nie będzie podlegał zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 01.09.2011 r. (data wpływu 05.09.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania importu usług szkoleniowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05.09.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania importu usług szkoleniowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Przedmiotem prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej jest m.in. działalność sklasyfikowana zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności pod numerem 8559B - pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane. Formą prowadzonej ewidencji podatkowej jest podatkowa księga przychodów i rozchodów.

W ramach akredytacji, jaką Wnioskodawca spodziewa się otrzymać z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, będzie prowadził szkolenia z zakresu medycyny osteopatycznej. Uczestnicy kursu, którymi będą lekarze, fizjoterapeuci i studenci kierunków medycznych, nabędą wysokiej klasy kwalifikacje do manualnych technik leczenia i diagnozowania organizmu, zgodnych z medycyną osteopatyczną, której teoria i praktyka rozwija się od ponad 120 lat. W większości te szkolenia są oparte na odkryciach osteopatii, która jest źródłem wielu tzw. nowoczesnych metod terapii manualnej stosowanej przez fizjoterapeutów w szpitalach lub prywatnych gabinetach. Zatem szkolenie adresowane będzie do wyspecjalizowanych grup zawodowych. Wnioskodawca przewiduje, że około 95% uczestników będą stanowić fizjoterapeuci, pozostałe 5% lekarze różnych specjalności i studenci kierunków medycznych. Obecnie zdecydowana większość kursów doskonalących z metod manualnych dla fizjoterapeutów to szkolenia 3-dniowe lub np. 3 moduły po 3 dni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00