Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2011, sygn. IPPP3/443-989/11-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-989/11-2/KC
Uznanie przemieszczenia towaru na teren innego kraju członkowskiego za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz jego dalsza sprzedaż.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 12.07.2011r. (data wpływu 15.07.2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przemieszczenia towaru na teren innego kraju członkowskiego za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz jego dalszej sprzedaży - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15.07.2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przemieszczenia towaru na teren innego kraju członkowskiego za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz jego dalszej sprzedaży.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka dokonuje dostaw wewnątrzwspólnotowych towarów dla kontrahentów z szeregu krajów Unii Europejskiej. Dokonuje tych dostaw na rzecz nabywców będących podatnikami podatku od wartości dodanej, spełniających wymogi wymienione w art. 42 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, stosując do tych dostaw stawkę 0% podatku VAT.Towary są dostarczane bezpośrednio do nabywcy w Unii Europejskiej, bądź też do wskazanego przez niego odbiorcę na jej terytorium.
W miesiącu lutym 2010 roku Spółka dokonała wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów do jednego kontrahenta. Kontrahent zakwestionował niewielką część dostawy jako niespełniającą warunków jakościowych dostawy i odrzucił partię towaru. Spółka w celu optymalizacji kosztów dokonała sprzedaży zwróconej części towaru innemu klientowi, który nie kwestionuje jakości dostarczanego towaru. Dostawa towaru do tego klienta dokonana została w tym samym miesiącu, w tym samym państwie członkowskim UE, jednak fakturę z tego tytułu wystawiono dopiero w miesiącu grudniu 2010 r. rozliczając zaległą transakcję z tym kontrahentem. Jednocześnie w tym samym dniu dokonano korekty sprzedaży dla pierwszego kontrahenta z tytułu odrzuconej partii towarów. Korekta na minus dla pierwszego kontrahenta w deklaracji VAT-7 została uwzględniona w miesiącu wystawienia faktury tj. w grudniu 2010 r. Natomiast sprzedaż dla drugiego kontrahenta wykazano jako korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy miesiąca marca 2010 r. i odpowiednio skorygowano deklaracje VAT 7 i informacje podsumowującą VAT UEK.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right