Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2011, sygn. IPPP2/443-936/11-2/JO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-936/11-2/JO
Czy w świetle ustawy o VAT przedmiotem planowanej przez Wnioskodawcę sprzedaży składniki majątkowe nie będą stanowić zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 27e ustawy o VAT, a zatem sprzedaż ww. rzeczy i praw (oraz cesja związanych z nimi obowiązków) podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28.07.2011 r. (data wpływu 4.08.2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbywanych składników majątku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4.08.2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbywanych składników majątku.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
- U. Sp. z o. o. (U., Spółka), zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług zajmuje się sprzedażą detaliczną odzieży i akcesoriów pod różnymi markami.
- W ramach swojej działalności U. prowadzi m.in. 15 sklepów w Polsce, w których jest sprzedawana odzież i akcesoria pod marką M. (Sklepy M. ). Sprzedaż towarów pod marką M. odbywa się na podstawie umowy franczyzy, którą Spółka zawarła ze spółką hiszpańską posiadającą prawo do marki M. i sprzedaży rzeczy nią oznaczonych (Umowa franczyzy).
- Sklepy M. są prowadzone w lokalach, z których U. korzysta na podstawie umów najmu zawartych z właścicielami centrów handlowych. U. dokonała w pomieszczeniach, w których prowadzone są Sklepy M., inwestycji kwalifikowanych jako inwestycje w obcych środkach trwałych (np. adaptacje/przystosowanie powierzchni sklepowych) oraz w środki trwałe stanowiące własność Spółki (np. elementy wyposażenia: meble, komputery, kasy fiskalne).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right