Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2011, sygn. IPPP1/443-1244/11-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1244/11-2/AW

Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenie z opodatkowania transakcji ich sprzedaży

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 11.08.2011 r. (data wpływu 16.08.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opisanych składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia z opodatkowania transakcji ich sprzedaży - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16.08.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania opisanych składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia z opodatkowania transakcji ich sprzedaży.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

R. prowadzi działalność w ramach dwóch wyodrębnionych jednostek organizacyjnych:

  • 1, w ramach której prowadzona jest działalność handlowa; oraz
  • 2 (dalej jako WwP), w ramach której prowadzona jest działalność produkcyjna:
    • Actuation - część odpowiedzialna za wytwarzanie/kontrolę ciśnienia w układzie hamulcowym (dalej jako Dywizja K); oraz
    • Foundation - część odpowiedzialna za produkcję urządzeń hamujących, zwykle montowanych na kołach (np. hamulce tarczowe i bębnowe) (dalej jako Dywizja F).

Zarząd Grupy rozważa zbycie Dywizji F na rzecz zewnętrznego inwestora. Dla Dywizji F inwestor nie został jeszcze wybrany. W celu wdrożenia planów Zarządu Grupy w Polsce, R. zamierza sprzedać Dywizję F prowadzoną w Polsce (dalej jako Dywizja F (PL)) innej spółce z Grupy (dalej jako Nowa Spółka). Przeprowadzenie transakcji w ten sposób powinno pozwolić na niezależną sprzedaż Dywizji F (PL), w chwili gdy znany będzie już inwestor.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00