Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2011, sygn. IPPP1/443-139/11-3/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-139/11-3/AP
Czy od 1 stycznia 2011 r. w związku ze zmianą art. 43 ustawy o podatku od towarów i usług usługi szkolenia w formach kursów i szkoleń dla osób dorosłych uzupełniających kwalifikacje zawodowe (do którego są zobowiązani na podstawie odrębnych przepisów prawa) są zwolnione z podatku od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 21 stycznia 2011 r. (data wpływu do Izby Skarbowej w Warszawie: 24 stycznia 2011 r., data wpływu do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku: 28 stycznia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT świadczonych usług szkolenia w formach kursów i szkoleń dla osób dorosłych uzupełniających kwalifikacje zawodowe - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 stycznia 2011 r. do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT świadczonych usług szkolenia w formach kursów i szkoleń dla osób dorosłych uzupełniających kwalifikacje zawodowe.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie prowadzenia usług szkoleniowych - kształcenia zawodowego osób dorosłych. Nie działa jako jednostka oświatowa. Kursy i seminaria organizowane przez Wnioskodawcę prowadzone są na podstawie ustawy: prawo energetyczne, prawo o dozorze i prawo budowlane. Dotyczą one przygotowania do egzaminów kwalifikacyjnych na uprawnienia energetyczne wg rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadanych kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U Nr 89 z 21 maja 2003 r. z późniejszymi zmianami). Przystępują do nich obligatoryjnie co 5 lat osoby pracujące na stanowiskach związanych z eksploatacją i dozorem urządzeń elektrycznych, ciepłowniczych i gazowych. Wnioskodawca prowadzi także kursy przygotowawcze do egzaminów na uprawnienia budowlane, których obowiązek posiadania wynika z przepisów prawo budowlane.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right