Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.05.2011, sygn. IPPB1/415-226/11-2/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-226/11-2/EC

Odliczenie od dochodu wydatków na spłatę odsetek od kredytu hipotecznego w ramach tzw. ulgi odsetkowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2011 r. (data wpływu 07 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od kredytu hipotecznego w ramach tzw. ulgi odsetkowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od kredytu hipotecznego w ramach tzw. ulgi odsetkowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W 2006 r. Wnioskodawca zaciągnął wraz z żoną kredyt hipoteczny na zakup mieszkania przeznaczonego na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Budowa zakończyła się w tym samym roku. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca wraz z żoną nabył prawo do korzystania z tak zwanej ulgi odsetkowej. Ze względu na powiększenie się rodziny w 2010 r. postanowili zmienić mieszkanie na większe. Udało się tego dokonać poprzez zamianę mieszkania na dodatek w tym samym budynku. Zamiana mieszkania wymagała jednak ze strony Wnioskodawcy i jego żony dopłaty wyrównującej wartości nieruchomości. Kwotę potrzebną do dokonania tej transakcji uzyskali poprzez podwyższenie kwoty kredytu, o którym mowa powyżej. Tym samym zmianie uległa tylko kwota kredytu i jego zabezpieczenie (hipoteka) lecz kredyt został ten sam tak jak umowa kredytowa. Nie zmienił się również cel na jaki umowa kredytu została zawarta czyli zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00