Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.05.2011, sygn. IPPB1/415-226/11-2/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-226/11-2/EC
Odliczenie od dochodu wydatków na spłatę odsetek od kredytu hipotecznego w ramach tzw. ulgi odsetkowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2011 r. (data wpływu 07 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od kredytu hipotecznego w ramach tzw. ulgi odsetkowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 07 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od kredytu hipotecznego w ramach tzw. ulgi odsetkowej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W 2006 r. Wnioskodawca zaciągnął wraz z żoną kredyt hipoteczny na zakup mieszkania przeznaczonego na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Budowa zakończyła się w tym samym roku. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca wraz z żoną nabył prawo do korzystania z tak zwanej ulgi odsetkowej. Ze względu na powiększenie się rodziny w 2010 r. postanowili zmienić mieszkanie na większe. Udało się tego dokonać poprzez zamianę mieszkania na dodatek w tym samym budynku. Zamiana mieszkania wymagała jednak ze strony Wnioskodawcy i jego żony dopłaty wyrównującej wartości nieruchomości. Kwotę potrzebną do dokonania tej transakcji uzyskali poprzez podwyższenie kwoty kredytu, o którym mowa powyżej. Tym samym zmianie uległa tylko kwota kredytu i jego zabezpieczenie (hipoteka) lecz kredyt został ten sam tak jak umowa kredytowa. Nie zmienił się również cel na jaki umowa kredytu została zawarta czyli zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right