Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2011, sygn. IBPP4/443-333/11/AZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-333/11/AZ

zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług obsługi przyszybowego punktu opatrunkowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2011r. (data wpływu 18 lutego 2011r.) uzupełnionym pismem z dnia 5 maja 2011r. (data wpływu 11 maja 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT usług obsługi przyszybowego punktu opatrunkowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT usług obsługi przyszybowego punktu opatrunkowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 14 stycznia 2010r. Wnioskodawca zawarł z SA umowę nr xxx na całodobową obsługę punktu opatrunkowego. Zakres przedmiotowy umowy obejmuje w szczególności udzielanie pracownikom Y pierwszej pomocy przedlekarskiej, asystowanie przy zabiegach lekarskich prowadzonych przez lekarzy dyżurnych, prowadzenie rejestru udzielania pierwszej pomocy, sporządzanie zapotrzebowań na środki medyczne, wyposażenie apteczek sanitariuszy oddziałowych, wydawanie opatrunków osobistych oraz opiekę nad poszkodowanymi w czasie wypadku przy pracy oraz w czasie transportu do szpitali. Czynności objęte wskazaną umową wykonywane są przez pielęgniarki zatrudnione przez Wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00