Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.08.2011, sygn. IPTPP1/443-179/11-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-179/11-2/IG

Zasady opodatkowania dodatków używanych do produkcji klinkieru i cementu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 6 maja 2011 r. (data wpływu 16 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad opodatkowania dodatków używanych do produkcji klinkieru i cementu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 maja 2011 r. 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad opodatkowania dodatków używanych do produkcji klinkieru i cementu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka jest producentem klinkieru i cementu. Do realizowanej produkcji cementu używane są m.in. następujące dodatki:

  1. Popiół lotny, który jest drobnoziarnistym pyłem o właściwościach pucolanowych, składający się głównie z kulistych zeszkliwionych ziaren, zawierających przede wszystkim SiO2 i Al2O3. Popiół lotny powstaje, jako uboczny produkt spalania pyłu węglowego i biomasy w konwencjonalnych kotłach elektrowni i otrzymywany jest w wyniku elektrostatycznego wytrącania pylastych cząstek z gazów odlotowych. Spółka używa go jako dodatek przeznaczony do produkcji różnych gatunków cementu. Popiół lotny spełniać musi wymagania fizyczno-chemiczne określone w normie PN-EN 197-1-Cement. Skład, wymagania i kryteria zgodności dotyczące cementów powszechnego użytku, a w szczególności:
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00