Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.06.2011, sygn. IPTPB3/423-40/11-2/KJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-40/11-2/KJ

Czy koszty opłat za parkingi oraz przejazdy płatnymi autostradami podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów tylko do wysokości limitu tzw. kilometrówki, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 30 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też podlegają zaliczeniu do kosztów podatkowych, niezależnie od ww. limitu, na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ust. 1 ww. ustawy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółka Akcyjna, przedstawione we wniosku z dnia 6 kwietnia 2011 r. (data wpływu 6 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zwróconych pracownikom wydatków dotyczących opłat za przejazd autostradą oraz opłat za parkingi jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zwróconych pracownikom wydatków dotyczących opłat za przejazd autostradą oraz opłat za parkingi.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Pracownicy Spółki w ramach powierzonych im obowiązków służbowych odbywają podróże służbowe na terenie kraju. Zdarzają się sytuacje, w których pracownicy Spółki podczas przedmiotowych podróży wykorzystują swoje prywatne samochody osobowe.

W związku z powyższym, po odbyciu każdej podróży pracownicy Spółki przedstawiają rozliczenie kosztów podróży służbowej, deklarując do zwrotu kwotę stanowiącą iloczyn liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdów dla celów służbowych oraz stawki za jeden kilometr przebiegu, określonej w odrębnych przepisach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00