Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.01.2011, sygn. IPPB4/415-848/10-4/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-848/10-4/MP

Czy wysokość ryczałtu określona w regulaminie wynagradzania przewyższająca wielkość diety, wynikającej z rozporządzenia w sprawie podroży krajowych, winna stanowić przychód podlegający opodatkowaniu dla pracowników?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22.10.2010 r. (data wpływu 27.10.2010 r.) oraz piśmie z dnia 21.12.2010 r. (data wpływu 29.12.2010 r., data nadania 22.12.2010 r.) uzupełniającym braki formalne na wezwanie z dnia 17.12.2010 r. (data nadania 17.12.2010 r., data odbioru 20.12.2010 r.) Nr IPPB4/415-848/10-2/MP, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania nadwyżki ryczałtu określonego w regulaminie wynagradzania nad wielkością diety wynikającej z rozporządzenia w sprawie podróży krajowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27.10.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania nadwyżki ryczałtu określonego w regulaminie wynagradzania nad wielkością diety wynikającej z rozporządzenia w sprawie podróży krajowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca należy do jednej z największych na świecie grup finansowych. Pod globalną marką skupiono dziesiątki towarzystw i spółek, których celem jest zapewnienie klientom bezpieczeństwa finansowego. Spółki Grupy zatrudniają ponad 200 tys. pracowników i specjalistów sprzedaży oraz działają w 56 krajach na pięciu kontynentach. Wnioskodawca dokonuje dystrybucji i serwisu w stosunku do tzw. spółek produktowych, na podstawie stosownych porozumień zawartych pomiędzy wskazanymi podmiotami. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego w zakresie ubezpieczeń indywidualnych i grupowych na życie oraz Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE). Jednocześnie wykonuje m.in. usługi pomocnicze w stosunku do usług ubezpieczeniowych oraz w stosunku do OFE. W celu wykonania swojej działalności Wnioskodawca zatrudnia pracowników, którzy wykonują obowiązki na podstawie umów o pracę zawartych zgodnie z polskimi regulacjami w zakresie prawa pracy. Wykonywanie zadań przez część pracowników wiąże się z koniecznością częstych wyjazdów poza stałe miejsce pracy, zarówno są to wyjazdy krajowe jak i zagraniczne. Do zadań pracowników należy m.in.: nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, podtrzymywanie współpracy z obecnymi kontrahentami, szkolenie osób pracujących w oddziałach (Spółka posiada 44 oddziały), przeprowadzanie inwentaryzacji w oddziałach, promowanie i przedstawianie nowych produktów. Wyjazdy zagraniczne wiążą się z realizacją globalnej polityki Grupy i obejmują m.in.: udział w szkoleniu, zapoznanie się z nowymi produktami ubezpieczeniowymi, strategią sprzedażową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00