Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2011, sygn. ILPP4/443-560/11-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-560/11-2/ISN
Czy opłata za wydanie kart kredytowych i prowizja WAG korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10 sierpnia 2011 r. (data wpływu 12 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 sierpnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usług.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca podpisał umowę z czeską firmą, na podstawie której otrzymuje karty autoryzacyjne przyporządkowane do konkretnego numeru rejestracyjnego samochodu. Na podstawie tych kart, Zainteresowany na terenie całej Europy ma prawo nabywać w określonych punktach sprzedaży m.in.: paliwo, opłaty drogowe, korzystać z parkingów, usług mycia pojazdów. Po dokonaniu danej transakcji kierowca przedkłada kartę, wprowadza kod PIN do terminalu autoryzacyjnego w celu autoryzacji właściwego odbioru produktu. W związku z powyższym, transakcje odbywają się bezgotówkowo. Firma reguluje płatności za Wnioskodawcę w danych punktach sprzedaży, a Zainteresowany płaci za nie firmie w odroczonym terminie płatności. Firma z racji udostępniania ww. kart pobiera opłatę za ich wydanie oraz prowizję tytułem swojego wynagrodzenia za umożliwienie Spółce płacenia za usługi i towary w odroczonym terminie płatności i wystawia jej fakturę. Wnioskodawca jako nabywca podaje NIP PL i dokumentuje tą transakcję fakturą wewnętrzną.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right