Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.09.2011, sygn. ILPB3/423-267/11-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-267/11-2/EK

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia dochodu w przypadku sprzedaży składników majątkowych nabytych w ramach aportu Oddziału.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 08 czerwca 2011 r. (data wpływu 13.06.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia dochodu w przypadku sprzedaży składników majątkowych nabytych w ramach aportu Oddziału jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia dochodu w przypadku sprzedaży składników majątkowych nabytych w ramach aportu Oddziału.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

W 2008 r. Sp. z o.o. (zwana dalej Wnioskodawcą lub Spółką) nabyła w drodze wkładu niepieniężnego wniesionego przez wspólnika oddział stanowiący zorganizowaną część przedsiębiorstwa wspólnika (zwany dalej Oddziałem), w skład którego wchodziły w szczególności prawa własności nieruchomości budynkowych i prawo użytkowania wieczystego gruntów, zaliczane w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do środków trwałych (zwane dalej Nieruchomościami).

W zamian za wniesione składniki majątkowe, w tym Nieruchomości, Spółka wydała wspólnikowi udziały o wartości nominalnej równej wartości rynkowej Oddziału na dzień aportu określonej w operacie rzeczoznawcy i przyjętej w umowie spółki Wnioskodawcy. W rezultacie, rynkowa wartość składników majątkowych będących przedmiotem aportu (tj. ustalona przez rzeczoznawcę wartość składników majątkowych Oddziału, w tym Nieruchomości, pomniejszona o przejęte zobowiązania) w całości została przekazana na kapitał zakładowy Spółki. Po nabyciu Oddziału przez Spółkę, poszczególne składniki majątkowe, w tym Nieruchomości, zostały wprowadzone do podatkowej ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki oraz do księgowej (rachunkowej) ewidencji nieruchomości w inwestycjach długoterminowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00