Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.06.2011, sygn. ILPP1/443-555/11-2/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-555/11-2/BD

1. Kiedy należy korygować naliczony, a nie odliczony podatek VAT od zakupów inwestycyjnych, czy z chwilą zmiany przeznaczenia inwestycji, czy po zakończeniu budowy?
2. Czy korygować wskaźnikiem w oparciu o strukturę sprzedaży ogółem, czy należy skorygować cały VAT w okresie 10 lat jako jedna dziesiąta kwoty całego podatku?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2, § 6 i § 10 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 25 marca 2011 r. (data wpływu 30 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego w związku z nabytą i modernizowaną nieruchomością jest:

  • w zakresie dokonania korekty po oddaniu nieruchomości do użytkowania - prawidłowe,
  • w zakresie dokonania korekty w okresie zmiany przeznaczenia nieruchomości - nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego w związku z nabytą i modernizowaną nieruchomością.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Zainteresowana posiada firmę, która świadczy usługi szkoleniowe w formach szkolnych i w formach pozaszkolnych. Do końca 2010 r. czynności te były w całości zwolnione z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT i załącznika nr 4 do tej ustawy. Pozostała sporadyczna sprzedaż była opodatkowana. W związku z tym w latach ubiegłych struktura sprzedaży obliczona zgodnie z art. 90 ust. 10 ustawy o VAT nie przekraczała dwóch punktów procentowych, zatem nie miała prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00