Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2011, sygn. ILPB3/423-93/11-4/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-93/11-4/JG

Czy Spółka postępuje prawidłowo, ustalając moment powstania przychodu z tytułu faktury wystawionej na podwykonawcę za tzw. usługi niewymierne zgodnie z zasadą memoriałową z ostatnim dniem miesiąca? Czy też moment powstania przychodu powstanie z dniem wystawienia faktury na rzecz podwykonawcy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 24 lutego 2011 r. (data wpływu 04 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 26 maja 2011 r. (data wpływu 03 czerwca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka posiada zawarte umowy z podwykonawcami, określające podstawę do obciążenia ze strony Spółki podwykonawców wartością tzw. usług niewymiernych. Pojęcie usług niewymiernych nie zostało zdefiniowane w przepisach prawa podatkowego. Zgodnie z zapisami umów zawieranych przez Spółkę z podwykonawcami, przez usługi niewymierne Spółka rozumie np. udział w kosztach z tytułu współużytkowania zaplecza sanitarnego, dostaw prądu i wody do celów budowy i ogólnej organizacji placu budowy. Zgodnie z zawartymi z podwykonawcami umowami, są oni zobowiązani do partycypacji w kosztach zorganizowania budowy, w wysokości procentowo określonej części otrzymywanego przez nich wynagrodzenia. Na tej podstawie, Spółka wystawia faktury przychodowe na kwoty będące określonym procentem kwot wynagrodzenia podwykonawców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00