Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.06.2011, sygn. ILPP2/443-568/11-3/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-568/11-3/MR
Podaek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług perfuzyjnych wraz z dostawą towarów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa, przedstawione we wniosku z dnia 21 marca 2011 r. (data wpływu 23 marca 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług perfuzyjnych wraz z dostawą towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług perfuzyjnych wraz z dostawą towarów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, ma zamiar świadczyć szpitalom, a konkretniej klinikom, usługi perfuzyjne, polegające na prowadzeniu krążenia pozaustrojowego krwi pacjenta w trakcie operacji serca, która wymaga na czas zabiegu wstrzymania jego akcji, czyli unieruchomienia. Perfuzjonista ma za zadanie przez cały czas trwania operacji obsługę aparatu do krążenia (tzw. płuco-serce), który jak sama nazwa wskazuje zastępuje funkcje serca i płuc w celu utrzymania organizmu pacjenta przy życiu. Aparat do krążenia pozaustrojowego jest połączony z układem krwionośnym operowanego, skomplikowanym zestawem kaniul i drenów, określanym mianem materiałów medycznych jednorazowego użytku. Usługa perfuzyjna to zapewnienie kardiochirurgom aparatu do krążenia, różnorodnego sprzętu jednorazowego użytku, a przede wszystkim dobrze wyszkolonego, odpowiedzialnego zespołu dyplomowanych perfuzjonistów, którzy biorą czynny udział w operacyjnym leczeniu pacjenta i ratowaniu życia. Aby usługa perfuzyjna była pełna, powinna być świadczona przez firmę specjalizującą się w dystrybucji jednorazowego i wielokrotnego użycia sprzętu dla kardiochirurgii. Współpraca ma polegać na sprzedaży usług perfuzyjnych Spółce z o.o. sp. k. (Wnioskodawcy) przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, w zakresie perfuzji. Są to osoby posiadające fachowe kwalifikacyjne do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie i dziedzinie medycyny. Wnioskodawca zakupuje od ww. osób usługi oraz sprzedaje do szpitali kompletną usługę perfuzyjną (usługa + sprzęt medyczny jednorazowego użytku).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right