Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.05.2011, sygn. ILPP1/443-274/11-3/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-274/11-3/BD

Stawka VAT dla usług budowlanych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej (), przedstawione we wniosku z dnia 9 lutego 2011 r. (data wpływu: 15 lutego 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki VAT dla usług budowlanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lutego 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki VAT dla usług budowlanych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność budowlaną polegającą na budowie sieci gazociągowych i wodnokanalizacyjnych. Prowadzone kontrakty budowlane mają często na tyle duży zakres prac, że trwają dłużej niż jeden rok.

Większość prowadzonych przez Spółkę kontraktów realizowanych jest etapami. Po zakończeniu danego etapu sporządzany jest protokół zdawczo odbiorczy prac budowlanych, który określa ich zakres czasowy i rzeczowy.

W przypadku niektórych umów ma on nazwę przejściowego świadectwa płatności. Na dokumencie tym podpisują się przedstawiciele obu stron, tj. wykonawcy i zleceniodawcy akceptując tym samym fakt, że usługa lub jej część została wykonana. Ponadto, ustala się też prawidłowość wykonania usługi, zgodnie ze zleceniem i w razie potrzeby określana jest lista usterek. Ze względu na duży zakres robót budowlanych objętych protokołem, jego sporządzenie nie odbywa się natychmiast po fizycznym skończeniu tych prac. Dużo czasu zajmują obmiary, weryfikacje i ustalenia dokonane przez uprawnione do tego osoby, czy wykonane prace budowlane w pełni wyczerpują zakres zleconej usługi, bądź jej części.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00