Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2011, sygn. ILPP2/443-591/11-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-591/11-2/MR

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczenia usług rehabilitacyjnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2011 r. (data wpływu 28 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczenia usług rehabilitacyjnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczenia usług rehabilitacyjnych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą. W ramach wpisu do ewidencji działalności świadczy usługi związane z poprawą kondycji fizycznej, świadczy usługi rehabilitacyjne, które wykonuje na podstawie dyplomu certyfikatu, otrzymanego po ukończeniu czteroletniej nauki w Niemczech w szkole A, gdzie uzyskał tytuł pedagoga metody F. Celem usług, które Wnioskodawca wykonuje jest ochrona zdrowia i opieka medyczna. Dzięki tym działaniom pacjenci mają zapewnioną odpowiednią profilaktykę, niejednokrotnie pomaga im zachować, przywracać oraz poprawiać zdrowie. Metoda, którą stosuje Wnioskodawca, polega na pracy z ciałem i systemem nerwowym człowieka, poprawie kondycji fizycznej po zwichnięciach, złamaniach, kontuzjach, operacjach, chemioterapii, stanach po amputacjach. Po rehabilitacji tą metodą następuje poprawa postawy ciała pacjentów. Zmniejszają się: chroniczny ból pleców, kręgosłupa i chroniczne zmęczenia oraz stres. Zmieniają się nawyki ruchowe pacjentów, którzy w konsekwencji poruszają się z większą łatwością, która pomaga im wykonywać podstawowe czynności życiowe. Poprawia się koordynacja ruchowa oraz równowaga przy stwardnieniu rozsianym, u osób po udarze mózgu oraz m. in. chorobie zwyrodnieniowej stawów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00