Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.04.2011, sygn. ILPB3/423-20/11-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-20/11-2/KS

Czy premia pieniężna stanowi koszt podatkowy bezpośrednio związany z uzyskanymi przychodami na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 15 grudnia 2010 r. (data wpływu 13.01.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu premii pieniężnej (jako bezpośrednio związanej z przychodami) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 stycznia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu premii pieniężnej (jako bezpośrednio związanej z przychodami).

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność handlową w zakresie sprzedaży klejów przemysłowych. Spółka wypłaca największym odbiorcom premie pieniężne (bonusy). Warunkiem wypłaty premii pieniężnej jest osiągnięcie przez klientów odpowiedniego pułapu zakupu towarów Spółki w danym roku obrotowym. Kontrahent otrzymując premie pieniężne nie będzie w żaden sposób zobowiązany przez Spółkę do wykonywania na Jej rzecz jakichkolwiek innych ekwiwalentnych czynności. Po zakończeniu roku obrotowego, Spółka sporządza zestawienie dla tych klientów, którzy przekroczyli pułap uprawniający do otrzymania premii. Na podstawie otrzymanego zestawienia, klienci Spółki wystawiają noty obciążeniowe lub faktury VAT na rzecz Spółki, dokumentujące kwoty należnych bonusów za dany rok obrotowy, których nie można przyporządkować do konkretnej dostawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00