Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.03.2011, sygn. IBPBII/1/415-1006/10/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-1006/10/MK
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z funkcjonowaniem drużyny piłkarskiej (wynajem hali sportowej, zakup strojów sportowych itp.) należy zakwalifikować do przychodów pracowników zawodników drużyny piłkarskiej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 06 grudnia 2010r. (data wpływu do tut. Biura 09 grudnia 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zakwalifikowania do przychodów pracowników zawodników drużyny piłkarskiej wydatków ponoszonych przez Spółkę w związku z funkcjonowaniem drużyny piłkarskiej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 09 grudnia 2010r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zakwalifikowania do przychodów pracowników zawodników drużyny piłkarskiej wydatków ponoszonych przez Spółkę w związku z funkcjonowaniem drużyny piłkarskiej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
W Spółce z o.o. wnioskodawcy funkcjonuje zakładowa drużyna piłkarska złożona z pracowników przedsiębiorstwa. Co roku podejmowana jest uchwała Zarządu Spółki w sprawie sfinansowania ze środków obrotowych wydatków powyższego zespołu, w szczególności dotyczy to: zakupu strojów sportowych, wynajmu hali sportowej (w 2010r. koszt 20.000,00 zł), wpisowego oraz udziału w turniejach piłki nożnej, zakwaterowania i wyżywienia w hotelach na czas turniejów, wynagrodzenia trenera oraz zakupów przyrządów sportowych. Wszystkie wymienione wydatki wnioskodawca kwalifikuje jako koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów. W czasie turniejów piłkarskich, w których bierze udział drużyna wnioskodawcy, pracownicy reklamują należącą do Spółki z o.o. Stację (). Wnioskodawca oddelegowuje pracowników na czas trwania turniejów w oparciu o polecenie wyjazdu służbowego oraz opłaca koszty dojazdu na zawody i pobytu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right