Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2011, sygn. ITPP2/443-1252/11/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1252/11/EK

Skoro przyznane Spółce dofinansowanie do badań przemysłowych nie będzie miało bezpośredniego wpływu na cenę, to nie stanowi obrotu, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (t.j. z 2005 roku Dz. U. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 sierpnia 2011 r. (data wpływu 5 września 2011 r.), uzupełnionym w dniu 21 listopada 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania przyznanego Spółce dofinansowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 21 listopada 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania przyznanego Spółce dofinansowania.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Dnia 21 grudnia 2010 r. została zawarta umowa pomiędzy Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Spółką, o dofinansowanie projektu celowego. Dnia 25 lutego 2011 r. nastąpiło przeniesienie praw i obowiązków wynikających z ww. umowy na rzecz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na mocy powyższej umowy, Minister udzielił Spółce, której przedmiotem działalności jest m.in. obróbka metali i nakładanie powłok na metale (PKD 2561Z), dofinansowania przeznaczonego na refundację części (50%) kosztów kwalifikowanych poniesionych na badania przemysłowe (stosowane) w ramach projektu celowego. Przedmiotem projektu jest otrzymanie skutecznego i trwałego zabezpieczenia przed korozją, za pomocą nowego systemu (powłoka cynkowa i lakierowa), poprzez modyfikację technologii cynkowania i malowania, a jego celem jest rozszerzenie zakresu stosowania technologii zabezpieczeń antykorozyjnych tym systemem, w celu zwiększenia trwałości oraz poprawy właściwości i walorów estetycznych powłok. W ramach realizacji projektu przebadany zostanie skład, morfologia i właściwości powierzchniowe powłok cynkowych, w zależności od procesu cynkowania oraz określony zostanie ich wpływ na właściwości powłok lakierowych i na trwałość ww. systemu. Wynikiem realizacji projektu będzie optymalizacja technologii cynkowania i malowania, mająca na celu znaczącą poprawę zabezpieczeń antykorozyjnych tym systemem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00