Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.12.2011, sygn. ITPP2/443-1314/11/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1314/11/PS

Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego przez wnoszącego aport.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 września 2011 r. (data wpływu 19 września 2011 r.), uzupełnionym w dniu 7 grudnia 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z aportem przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 września 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 7 grudnia 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z aportem przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku przedstawione zostało następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pan działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, rozliczając podatek od towarów i usług na zasadach ogólnych. W związku z tym dokonując zakupów poszczególnych składników przedsiębiorstwa korzystał z prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. W skład przedsiębiorstwa wchodzą zarówno aktywa stanowiące środki trwałe w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, jak również inne składniki majątku wraz z towarami w magazynie. Przedsiębiorstwo jest jednostką samodzielnie sporządzającą bilans. W przyszłości planuje Pan wnieść przedsiębiorstwo, które prowadzi, jako wkład niepieniężny do sp. z o.o., spółki komandytowej, w której będzie komandytariuszem, a sp. z o.o. będzie komplementariuszem. Obecne przedsiębiorstwo zlikwiduje soją działalność gospodarczą, co nastąpi po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych związanych z wniesieniem przedsiębiorstwa do spółki komandytowej, jako aport. Przedsiębiorstwo będzie wnoszone aportem, w całości zgodnie z art. 55 i art. 55 Kodeksu cywilnego. Spółka komandytowa zostanie utworzona w momencie wnoszenie przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00