Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2011, sygn. ITPP2/443-1009/11/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1009/11/AK

Czynność nieodpłatnego wydania nakładów inwestycyjnych poniesionych na dzierżawionej nieruchomości nie może być uznane za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2011 r. (data wpływu 15 lipca 2011 r.), uzupełnionym w dniu 16 września 2011 r.(data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności nieodpłatnego wydania nakładów inwestycyjnych poniesionych na dzierżawionej nieruchomości za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lipca 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 16 września 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności nieodpłatnego wydania nakładów inwestycyjnych poniesionych na dzierżawionej nieruchomości za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest stroną zawartej w 1994 r. umowy dzierżawy ze Spółdzielnią Mieszkaniową (wydzierżawiający) nieruchomości gruntowej. Okres obowiązywania umowy określono do dnia 25 lutego 2024 r., a po tej dacie ulega ona przekształceniu w umowę zawartą na czas nieoznaczony. Zgodnie z § 10 ust. 1 umowy dzierżawy, w przypadku rozwiązania umowy, Spółka zobowiązana jest przekazać wydzierżawiającemu dzierżawiony teren wraz ze znajdującą się na niej trwałą zabudową. Wydzierżawiający natomiast zobowiązany będzie do zwrotu na rzecz Spółki niezamortyzowanej części nakładów inwestycyjnych poczynionych na zagospodarowanie i zabudowę terenu, obliczonych przy założeniu 25-letniego okresu amortyzacji wybudowanych obiektów i budowli.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00