Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2011, sygn. ITPP2/443-1047/11/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1047/11/AW

Czy w związku ze zmianą od dnia 1 stycznia 2011 r. stawek podatku od towarów i usług, prowadzone szkolenia kwalifikują się do szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe, a co za tym idzie, czy taka działalność jest zwolniona od podatku?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 lipca 2011 r. (data wpływu 25 lipca 2011 r.), uzupełnionym w dniu 30 września 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na szkoleniu kierowców przewożących materiały niebezpieczne jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lipca 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 30 września 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na szkoleniu kierowców przewożących materiały niebezpieczne.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pan działalność gospodarczą polegającą na szkoleniu kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR. Świadczy usługi na rzecz osób prywatnych (kierowców) lub przedsiębiorstw kierujących swoich kierowców na szkolenie w celu zdobycia uprawnień do prowadzenia pojazdów przewożących materiały niebezpieczne. Po ukończeniu szkolenia przeprowadzany jest egzamin państwowy z udziałem przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego. Osoby, które z wynikiem pozytywnym zakończą egzamin, uzyskują świadectwo ADR na druku ścisłego zarachowania. Świadectwa dystrybuowane są za pośrednictwem Polskiej Mennicy Państwowej. Każda osoba, która otrzyma takie świadectwo, jest uprawniona do przewożenia towarów niebezpiecznych. Przewóz towarów niebezpiecznych bez ww. uprawnień jest zabroniony i podlega wysokiej karze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00