Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2011, sygn. ITPP1/443-912/11/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-912/11/AP
Czy po dniu 1 stycznia 2011 r. Wnioskodawca może stosować obniżoną stawkę do całego wynagrodzenia za wykonanie i montaż trwałej zabudowy meblowej wraz z materiałem w obiektach spełniających warunki społecznego programu mieszkaniowego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 czerwca 2011 r. (data wpływu 30 czerwca 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla montażu trwałej zabudowy meblowej - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 czerwca 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla montażu trwałej zabudowy meblowej.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wykonywania mebli kuchennych, zabudowy meblowej, robót ogólnobudowlanych i trwale umiejscowionej zabudowy z drzwiami przesuwnymi. Wykonywanie mebli kuchennych, biurowych i innych nie budzi wątpliwości Wnioskodawcy wówczas zastosowanie znajduje 23% stawka VAT. Niejasnym natomiast wydaje się od początku 2011 r. kwestia stosowania 8% stawki VAT w przypadku trwale umiejscowionej zabudowy meblowej z drzwiami przesuwnymi w budownictwie spełniającym warunki społecznego programu mieszkaniowego. Wnioskodawca zawiera ze zleceniodawcą umowę cywilnoprawną na wykonanie określonej usługi budowlano-montażowej, np. wykonanie usługi montażu trwałej zabudowy z drzwiami przesuwnymi z wykorzystaniem własnych materiałów. Na umowie zleceniodawca oświadcza, ile wynosi powierzchnia użytkowa lokalu lub budynku, w którym zlecenie będzie wykonywane (jeżeli to możliwe przedstawia Wnioskodawcy dokument potwierdzający ten fakt). I tak:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right