Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2011, sygn. ITPP1/443-911/11/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-911/11/AJ

Zasady prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 czerwca 2011 r. (data wpływu 30 czerwca 2011 r.) uzupełnionym w dniu 29 września 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 czerwca 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 29 września 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

W złożonym wniosku i uzupełnieniu do niego przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Stowarzyszenie prowadzi działalność od 1999 r. Od 2004 r., posiada status organizacji pożytku publicznego. Prowadzi działalność statutową odpłatną i nieodpłatną, nie prowadzi działalności gospodarczej, jest zwolnione od podatku od towarów i usług w związku z art. 113 ustawy oraz zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych. Działalność nieodpłatna to realizacja zadań zleconych finansowanych ze środków publicznych. Od lutego 2011 r. Stowarzyszenie podjęło realizację odpłatnej działalności statutowej w zakresie wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i pomocniczego. Beneficjentami tej działalności są niepełnosprawne osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej. Wypożyczalnia sprzętu działa w strukturach stowarzyszenia. W związku z przekroczeniem w miesiącu czerwcu 2011 r. limitu obrotów 40.000 zł, Stowarzyszenie utraci prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych za pomocą kasy fiskalnej i z dniem 1 września 2011 rozpocznie ewidencję sprzedaży przy wykorzystaniu kasy fiskalnej. Wypożyczanie sprzętu odbywa się na podstawie zawartej umowy między stronami, w której szczegółowo opisuje się zasady wypożyczania sprzętu. Umowa zawierana jest na czas określony. Wypożyczający, w dniu zawarcia umowy wnosi opłatę do kasy. Pierwsza opłata jest opłatą za cały okres, na jaki zostaje zawarta umowa. Przeważnie jest to jeden miesiąc lub dwa. Wpływ do kasy lub na rachunek bankowy kolejnej miesięcznej opłaty powoduje automatyczne przedłużenie czasu trwania umowy o miesiąc, lub o kilka miesięcy, w zależności od wysokości wpłaty. Brak wpłaty za używanie sprzętu przez okres kolejnego miesiąca powoduje automatyczne rozwiązanie się umowy, a za okres bezumownego używania sprzętu, do czasu jego zwrotu naliczana jest kara umowna.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00