Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.09.2011, sygn. ITPP1/443-860/11/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-860/11/BK

Jaka stawka podatku obowiązuje przy przeprowadzaniu specjalistycznych badań lekarskich osób podlegających kwalifikacji wojskowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2011 r. (data wpływu 16 czerwca 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczeń medycznych wykonywanych na rzecz osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 czerwca 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczeń medycznych wykonywanych na rzecz osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Zakład opieki zdrowotnej zawarł umowę o wykonywanie usług z zakresu specjalistycznych badan lekarskich i obserwacji szpitalnej polegających na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w zakresie przeprowadzania badań specjalistycznych osób podlegających kwalifikacji wojskowej w zakresie: chirurgii, ortopedii, okulistyki, pulmonologii, psychiatrii, neurologii, dermatologii, laryngologii, endokrynologii, kardiologii, laboratorium analiz lekarskich, rtg oraz psychologii na potrzeby Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej. Według umowy rozpoznanie lekarskie musi być zgodne z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 listopada 2009 r. w sprawie komisji lekarskich orzekających o stopniu zdolności do czynnej służby wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. Nr 202., poz. 1556), odpowiadające wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Obrony z dnia 25 czerwca 2005 r. w sprawie orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach (Dz. U. Nr 151, poz. 1595 ze zm.). Skierowane osoby poddawane są specjalistycznym badaniom. Lekarz prowadzi stosowną dokumentację medyczną. Lekarz określa rozpoznanie choroby wg klasyfikacji ICD-10.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00