Interpretacja indywidualna z dnia 05.09.2011, sygn. ITPB3/423-297a/11/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-297a/11/AW
Czy miejsca postojowe umownie oddane do wyłącznego korzystania Wnioskodawcy w podziemnej hali garażowej stanowiącej przedmiot współwłasności Wnioskodawcy mogą zostać zaliczone do środków trwałych, a co za tym idzie czy podlegają one amortyzacji przy zastosowaniu stawki amortyzacyjnej w wysokości 4,5%?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2011 r. (data wpływu 14 czerwca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środków trwałych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie m.in. zasad amortyzacji środków trwałych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca nabył w ramach prowadzonej działalności gospodarczej na podstawie umowy sprzedaży z dnia 11 grudnia 2009 r. zawartej w formie aktu notarialnego udział w prawie własności lokalu niemieszkalnego podziemnej hali garażowej, objętej księgą wieczystą. Cena nabycia przedmiotowego udziału w prawie własności przekraczała 3 500 zł, przy czym w dokumentach rachunkowych (fakturach) wskazano również ceny jednostkowe poszczególnych miejsc postojowych, z których każda wynosiła co najmniej 3 500 zł.
Jednocześnie z nabyciem przedmiotowego udziału w prawie własności podziemnej hali garażowej określone miejsca postojowe zostały oddane do wyłącznego korzystania Wnioskodawcy, z wyłączeniem prawa pozostałych współwłaścicieli do korzystania z tych miejsc. Dokonano więc umownego podziału quoad usum, zgodnie z którym Wnioskodawca jest uprawniony do wyłącznego korzystania z określonej części hali garażowej jako przedmiotu współwłasności.