Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2011, sygn. ITPP2/443-539/11/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-539/11/AK

Zwolnienie od podatku usług udzielenia licencji na korzystanie z portalu internetowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2011 r. (data wpływu 12 kwietnia 2011 r.), uzupełnionym w dniu 21 czerwca 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług udzielenia licencji na korzystanie z portalu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 kwietnia 2011 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 21 czerwca 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług udzielenia licencji na korzystanie z portalu.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka zamierza rozpocząć działalność szkoleniową w formie placówki kształcenia ustawicznego w rozumieniu art. 68a ust. 1 pkt 2 ustawy o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.). Szkolenia, które zamierza prowadzić, będą dotyczyły posługiwania się nowoczesnymi metodami e-learning przez nauczycieli szkół, a także pracowników administracji oświatowej. Program szkolenia będzie obejmował szkolenie wstępne, prowadzone metodą bezpośrednią, zajęcia organizowane na odległość za pośrednictwem platformy e-learningowej, w ramach których uczestnicy będą otrzymywali określone polecenia i zadania oraz podsumowanie szkolenia w formie ewaluacji postępów uczestników. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli dostęp do portalu komercyjnego, który zostanie im udostępniony w celu pogłębiania wiedzy oraz ćwiczenia praktycznego zastosowania metod e-learning. Użytkownicy otrzymają zatem licencję na korzystanie z portalu jako pomocy naukowej. Szkolenie będzie trwało rok. Spółka zamierza wystąpić o akredytację dla planowanego szkolenia w trybie przewidzianym w art. 68b wyżej wskazanej ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00