Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.07.2011, sygn. ITPP1/443-652/11/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-652/11/AT

Obowiązek podatkowy oraz korekty faktury.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 4 maja 2011 r. (data wpływu 10 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku podatkowego oraz korekty faktury jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 maja 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku podatkowego oraz korekty faktury.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą, polegającą na budowie, a następnie ustanowieniu i sprzedaży odrębnej własności lokali. Z klientami zawierane są umowy deweloperskie, na podstawie których Spółka zobowiązuje się do wybudowania i sprzedaży takich praw do lokali mieszkalnych. Na poczet takich umów, kupujący wpłacają zaliczki. Obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług powstaje w momencie dokonania zaliczki przez kupującego. Są to inwestycje długoterminowe, stąd niejednokrotnie może zdarzyć się tak, że kupujący chce zrezygnować z umowy. Jest to możliwe, bez negatywnych konsekwencji dla kupującego, pod warunkiem, że wskaże nabywcę, z którym Spółka podpisze umowę. W takim przypadku zdarzają się sytuacje, w których pierwotny nabywca dokonuje wypowiedzenia umowy oraz jednocześnie składa dyspozycję pozostawienia środków na rachunku bankowym dewelopera do momentu podpisania umowy z nowym nabywcą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00