Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2011, sygn. ITPB3/423-192/11/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-192/11/AW
Czy w związku z przystąpieniem do długu udziałowców Wnioskodawcy, po jego stronie powstaną jakiekolwiek konsekwencje w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 7 kwietnia 2011 r. (data wpływu 12 kwietnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia przez Spółkę przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z w związku z uzyskanym zabezpieczeniem spłaty kredytu w formie przystąpienia do długu jej udziałowców - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 kwietnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia przez Spółkę przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z przystąpieniem do długu jej udziałowców.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca podpisał z bankiem dwie umowy kredytowe. Pozyskane środki pieniężne zostały przeznaczone na sfinansowanie projektów inwestycyjnych. W celu zabezpieczenia spłaty przedmiotowych kredytów Spółka rozważa ustanowienie szczególnego rodzaju gwarancji w formie przystąpienia do długu jej udziałowców. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami pomiędzy Spółką a jej udziałowcami, w zamian za przystąpienie do długu, udziałowcom Spółki nie zostanie wypłacone dodatkowe wynagrodzenie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right